Jasełkowo… świątecznie…

Magiczny to czas, Boże Narodzenie… Spotykamy się w gronie rodzinnym, spożywamy wspólnie wigilijną kolację, kolędujemy i weselimy się. To czas, który pozwala nam zwolnić nieco tempo życia i poddać się głębszej refleksji. To czas spotkań świątecznych w zakładach pracy, w firmach, czas składania sobie życzeń, czas życzliwych spojrzeń, czas, w którym chowamy urazy czy uprzedzenia.

Cytując Zdzisława Kunstmana:

„Będzie wilia! – Uśmiechną się ludzie,

Do świątecznej zasiądą wieczerzy –

Błogosławiony grudzień!...”

Dlatego właśnie błogosławiony, bo łączy i pozwala spotkać się w jednym miejscu, o jednym czasie, by symbolicznie połamać się opłatkiem i złożyć serdeczne życzenia. 16 grudnia 2015 roku tradycyjnie już odbyło się  Spotkanie Przyjaciół Szkoły. To niepisane święto szkoły połączone z występami uczniów oraz poczęstunkiem dla gości. Niezwykła atmosfera zbliżającego się Bożego Narodzenia, zapach choinki, białe obrusy, dekoracja, łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń wprowadziły uczestników w niecodzienny klimat. Na uroczystość przybyli:

• Ks. Proboszcz Ryszard Hirsz – Parafia Wniębowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Koronowie
          • ks. Prałat Henryk  Pilacki - Parafia Wniębowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Koronowie
          • Pan Wojciech Porzych - Starosta Bydgoski
          • Pan Zenon Rydelski - Przew. Rady Powiatu Bydgoskiego, Dyr. MGOK w Koronowie
          • Pan Leszek Czerkawski - Sekretarz  Powiatu Bydgoskiego
          • Pani Maria Strąk - Dyrektor Powiatowego Centrum Zarządzania Oświatą w Koronowie
          • Pan Marcin Wojciechowski - główny Księgowy PCZO w Koronowie
          • Pani Barbara Sosnowska - Sekretarz Gminy Koronowo
          • Pan Włodzimierz Domek- Przewodniczący Rady Miejskiej w  Koronowie
          • Pan Andrzej Kozański - Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Turystyki Rady Miejskiej w Koronowie
          •  Pani Ewa Chytła  -  Dyrektor Miejsko- Gminnego Zespołu  Edukacji w Koronowie
          • Pani Grażyna  Szymańska  - starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy
          •  Pan Hieronim Bukowiecki - starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy
          •  Dyrektorzy szkół:
            • Pani Dorota Makowska – LO w Koronowie
            • Pani Mirosława Pietryga - Gimnazjum nr 1 w Koronowie
            • Pan Grzegorz  Winowiecki – Zespół Szkół w Mąkowarsku
            • Pani Katarzyna Wróbel - Szkoła Podstawowa w Sitowcu
            • Pan Piotr Bakalarsk i- Zespół Szkół w Wierzchucinie Król.
            • Pan Stanisław Lewandowski – Szkoła Podstawowa w Witoldowie
            • Pan Cezary Bosacki - Zespół Szkół we Wtelnie
          •  Pani Jolanta Wodnicka – wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Koronowie
          •  Pani Grażyna Wegner – przedstawiciel Zespołu Szkół Zawodowych w Koronowie
          •  Pani Magdalena Prekop – dyrektor DPS w Bożenkowie
          •  Pan Dariusz Karwat - Dyrektor MGOPS w Koronowie oraz Pani Sylwia Klonowska (MGOPS w Koronowie)
          •  Pan Maciej Makowski – radny Powiatu Bydgoskiego, dyrektor MGOSiR  w Koronowie
          •  Pani Katarzyna Karwat –Miejska  Biblioteka Publiczna w Koronowie
          •  Pani Ewa Bielska - Biblioteka Pedagogiczna w Koronowie
          •  Pan Piotr Szramkowski - Kierownik Banku Pekao SA  FILIA w Koronowie
          •  Pan Janusz Flies oraz Pan Piotr Grabowski - Nadleśnictwo Różanna
          •  Pan Grzegorz Kowalik - z-ca Komisariatu Policji w Koronowie
          •  Pan Norbert Kulczyk - Komendant Straży Pożarnej w Koronowie
          •  Pani Lidia Mikołajewska – Studio Fotograficzne „Rozalia” w Koronowie
          •  Pani Maria Nawrocka   - Zakład Usługowo-Szkoleniowy PERFEKT Bydgoszcz
          •  Pani Jadwiga  Jarząbkiewicz - Górniak – Kancelaria radcy prawnego, ul. Dworcowa 19 w Bydgoszczy
          •  Rada Rodziców Zespołu Szkół w Koronowie: Pani Gabryela Malak, Pani Joanna Badźmierowska, Pani BożenaWielgosz
          •  Pani Teresa Tywuszyk – Chata Polska w Koronowie
          •  Pan Bogdan  Polasik – starszy inspektor ds. bhp

Na spotkanie przybył nawet św. Mikołaj…  reniferem prosto ze Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy J. Dzieci były mile zaskoczone, niektóre lekko przestraszone, ale wszystkie zadowolone z otrzymanych słodkości. Dyrekcja Zespołu Szkół składając świąteczne oraz noworoczne życzenia serdecznie podziękowała wszystkim za tak liczne przybycie, pamięć i dobrą współpracę, wsparcie, życzliwość oraz zrozumienie potrzeb uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Jeszcze raz gorące podziękowania!!!

Oprawa fotograficzna dzięki życzliwości pani Lidii Mikołajewskiej – STUDIO FOTOGRAFICZNE „ROZALIA”, za co również dziękujemy!