17 grudnia 2013 r. w Zespole Szkół w Koronowie odbyło się coroczne Spotkanie Przyjaciół Szkoły połączone z kiermaszem świątecznym zorganizowanym przez Radę Rodziców. Gości przywitała dyrektor p. Katarzyna Żubik, następnie uczniowie zaprezentowali jasełka przygotowane pod kierunkiem p. Danuty Kozańskiej, p. Edyty Molczyk oraz p. Beaty Drozdowskiej. Piękne stroje młodych aktorów, świąteczna dekoracja, białe obrusy na stołach, choinka świecąca różnokolorowymi lampkami oraz kolędy wprowadziły Przyjaciół szkoły w niezwykły, bożonarodzeniowy nastrój. Przewodniczący Rady Powiatu Bydgoskiego p. Zenon Rydelski wręczył Nagrodę Radnych Powiatu Bydgoskiego uczennicy kl. V Szkoły Podstawowej nr 3 Ilonie Wojtuszkiewicz oraz uczniowi kl. III Gimnazjum nr 2 Mikołajowi Grzybowskiemu. Pani dyrektor cytując Matkę Teresę z Kalkuty: „Zawsze ilekroć się uśmiechniesz do swojego brata wyciągniesz do niego rękę - jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy milkniesz, by innych wysłuchać, zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności” - podziękowała przybyłym za współpracę, bezinteresowną pomoc, życzliwość i zrozumienie potrzeb uczniów Zespołu Szkół. Złożyła w imieniu własnym oraz całej społeczności szkolnej świąteczne życzenia.