Nawigacja

 • SŁONECZNA OLIMPIADA SPORTOWA

  W dniu 12.06 2018 reprezentacja szkoły brała udział w słonecznej olimpiadzie sportowej organizowanej przez ZS nr. 29 w Bydgoszczy. Uczniowie rywalizowali indywidualnie i zespołowo w konkurencjach rzutnych, skocznościowych i zręcznościowych. Drużynowo nasza reprezentacja zajęła drugie miejsce na pięć startujących zespołów. Indywidualnie w rzucie piłką lekarską pierwsze miejsce zajął Radosław Szreder, drugi był Szymon Jaruszewski, w skoku w dal pierwsze miejsce zajął Radosław Szreder, drugi był Maciej Leśniak, w biegu z piłeczkami drugie miejsce zajęła Jagoda Spiker, trzeci był Szymon Jaruszewski. Pozostali uczestnicy zawodów: Mateusz Szczelaszczyk, Sara Siekierska.

 • PRAKTYCZNE ĆWICZENIA PRZECIWPOŻAROWE

  W dniu 05.06 2018 w naszej szkole odbyły się ćwiczenia przeciwpożarowe. Na miejsce zdarzenia przybyła jednostka OSP Koronowo, która odnalazła i wyprowadziła z budynku dwie osoby, które nie zdążyły ewakuować się. Po skończonej akcji uczniowie mieli możliwość zaznajomienia się ze sprzętem wozu strażackiego jak również w praktyce kierowali strumień wody w różne punkty.

 • KONKURS KOMPUTEROWY

  24 maja 2018 r. odbyl się konkurs komputerowy w Zespole Szkół w Karnowie ,w ktorym brali udział uczniowie Szkoly Przysposabiajacej do Pracy w Koronowie. Uczestnicy konkursu musieli wykazać sie znajomoscia podstawowych technik komputerowych,.Uczniowie rozwiazali zadania i zajeli IV miejsce wsród siedmiu startujacych druzyn.Opiekunami byly pani Ewa Rutkowska i Agnieszka Wojtczak 

   

  KONKURS KOMPUTEROWY - Obrazek 1   KONKURS KOMPUTEROWY - Obrazek 2

   

 • Mistrzostwa Wojewódzctwa w Lekkiej Atletyce

  W dniu 24.05.18 reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w Mistrzostwach Województwa Kujawsko Pomorskiego w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w Sępólnie Krajeńskim. W zawodach zdobyliśmy 6 medali: 1 złoty, 4 srebrnych i 1 brązowy. Szkołę reprezentowali: Sandra Błażejewska, Słabik Daniel, Leśniak Janusz, Leśniak Maciej Szczelaszczyk Mateusz, Grabiec Remigiusz i Kardach Bartosz. 

  W kategorii dziewcząt młodszych Sandra Błażejewska zajęła drugie miejsce w pchnięciu kulą. W kategorii chłopców młodszych dwa medale zdobył Leśniak Janusz: srebrny medal w biegu na 1500 m. i brązowy w pchnięciu kulą. Słabik Daniel w kategorii mężczyzn wywalczył trzy medale. Złoty w biegu na 200 m. i dwa srebrne w biegu na 100 m. i skoku w dal. Leśniak Maciej Szczelaszczyk Mateusz, Remigiusz Grabiec i Kardach Bartosz w swoich konkurencjach uplasował się na dalszych miejscach. 

 • BYDGOSKI FESTIWAL NAUKI

  BYDGOSKI FESTIWAL NAUKI

  24 maja uczniowie naszej szkoły poraz kolejny uczestniczyli w BYDGOSKIM FESTIWALU NAUKI. Dzieci rozpoczęły swoją przygodę od ścieżki przyrodniczej w Ogrodzie Botanicznym przy Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego. Gościli ich członkowie Klubu Miłośników Kaktusów, Klubu Miłośników Kwiatów oraz odwiedzili ogrodową pasiekę. Po przyrodniczych wykładach i pokazach przyszedł czas na poważny temat bezpieczeństwa. Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji zaprezentowali uczniom pokaz wyszkolonych psów, oraz pokaz technika policyjnego. Dzieci mogły w profesjonalny sposób wykonać odcisk swoich linii papilarnych.

  Po naukowych atrakcjach był też czas na zabawę na muzycznym placu zabaw i lody ;-)

  Wszyscy złapaliśmy bakcyla nauki i czekamy na następny festiwal za rok.

 • KONKURS PROFILAKTYCZNY

   21 maja odbyly się dwa konkursy profilaktyczny oraz sportowy w specjalnym osrodku szkolno wychowawczym w. Bydgoszczy. Uczniowie przygotowali etiudę antynikotynowa orsz rozwiazywali test profilaktyczny.  Brali udzial takze w potyczkach sportowych.Uczniowie bardzo dobrze poradzily sobie z zadaniami i zdobyly cenne nagrody. Opiekun: Ewa Rutkowka.

   

   KONKURS PROFILAKTYCZNY - Obrazek 1 KONKURS PROFILAKTYCZNY - Obrazek 2

   

 • Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie

  Termin przeprowadzenia części pisemnej
  egzaminu potwierdzającego kwalifikacje
  w zawodzie w sesji czerwiec - lipiec 2018
  19.06.2018 r. godz. 10:00

  Zgodnie z Komunikatem dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z dn. 09.05.2018 r. każdy zdający w części pisemnej powinien mieć długopis (pióro) z czarnym tuszem (atramentem) przeznaczony do zaznaczania rozwiązań oraz może mieć kalkulator prosty (kalkulator, który umożliwia wykonywanie tylko dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia, ewentualnie obliczanie procentów lub pierwiastków kwadratowych z liczb).

 • KONKURS O ZAWODACH

  KONKURS O ZAWODACH

   

  15 maja 2018 troje uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Zespole Szkół w Koronowie brała udział w miedzyszkolnym konkursie "Świat Zawodów" organizowanym przez SSOW nr 3 w Bydgoszczy. Uczniowie wykazali się znajomością tematu zajmując IV miejsce. Za wiedzę i zaangażowanie zostali nagodzeni pięknymi upominkami. Opiekunowie: Celina Rudnicka, Tamara Strąk.

 • MUZYCZNY MAJ

  MUZYCZNY MAJ

  15 maja uczennice naszej szkoły miały okazję wziąć udział w I Przeglądzie Twórczości scenicznej "MUZYCZNY MAJ", organizowanym przez Ośrodek Szkolono-Wychowawczy Nr 3 w Bydgoszczy.Swoje zdolności wokalne zaprezentowały solistki : Natalia Malach, Sandra Siekierska i Patrycja Jung, W ramach przeglądu występowały również zespoły taneczne. Naszą szkołę reprezentowała grupa w składzie : Natalia Malach, Sandra Błażejewska, Sara Siekierska oraz Patrycja Jung.

  Wszystkie występy zostały wyróżnione przez profesjonalne jury. Młode artyski oprócz miłych słów na temat swojego talentu otrzymały dyplomy i upominki. Po skończonej części konkursowej wszyscy uczestnicy wspólnie zatańczyli zumbę.

  Dziękujemy za świetną zabawę i do zobaczenia za rok!

 • UROCZYSTY APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI ORAZ DNIA UNII EUROPEJSKIEJ

  UROCZYSTY APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI ORAZ DNIA UNII EUROPEJSKIEJ

  8 maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA oraz dnia UNII EUROPEJSKIEJ. Jak co roku uczniowie odśpiewali wspólnie hymn oraz obejrzeli prezentacje i  filmy dotyczące tematyki narodowej. Święta takie są wspaniałą okazją do wzmacniania postaw patriotycznych w naszych uczniach.

  Podczas tego spotkania przypomnieliśmy sobie również najważniejsze fakty dotyczące Unii Europejskiej i członkostwa naszego kraju w tej wspólnocie narodów.

  Prezentacje przygotowały Panie: Agnieszka Wajnert oraz Magdalena Piasek

 • KONKURS TALENTÓW W BYDGOSZCZY

   

  W kwietniu 2017r. uczniowie Zespołu Szkół w Koronowie wzięli udział w KONKURSIE TALENTÓW zorganizowanym przez Zasadniczą Szkołę Zawodową Nr 5 w Bydgoszczy w ramach Bydgoskich Grantów Oświatowych  pod  hasłem  NA  ROK RZEKI WISŁY. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań młodzieży geografią  ojczyzny oraz aktywizowanie do udziału w atrakcyjnych formach twórczości własnej.

 • WYJAZD DO KINA

  WYJAZD DO KINA

   

   

   

   

   

   

   

   

  W dniu 26.04.2018 uczniowie z klas: I-III SP, I-II G, GET SP uczestniczyli wraz z opiekunami:                            J .Grochowska i  A. Jastrzębską – Kowalczyk, Michalina Gaszak – Partyka i Grażyną Filarską w wycieczce do kina Cinema City w Bydgoszczy na seans: "Piotruś Królik”.

  Królik Piotruś  przejął funkcję głowy rodziny i razem z trójką nieporadnych sióstr oraz niezdarnym kuzynem, zającem Beniaminem, przypuszcza regularne ataki na działkę podstarzałego ogrodnika - Pana McGregora . Trwa to do czasu, aż w trakcie jednej z akcji odpowiedzialny za ponury koniec niejednego futrzaka mężczyzna na oczach Piotrusia pada trupem. Na jego miejsce przyjeżdża jeszcze mniej tolerancyjny krewniak - opętany wizją własnego sklepu z zabawkami Tomasz . Młody pracoholik postanawia ostatecznie pozbyć się wszystkich szkodników w okolicy, równocześnie zakochując się w sąsiadce - niespełnionej artystce Bei,  która pała miłością do natury.

   

  Wyjazd do kina wzbudził wiele pozytywnych emocji w dzieciach o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po zakończonym seansie.

   

 • Warsztaty dla nauczycieli Zespołu Szkół w Koronowie "Technologie mobilne w szkole"

  Nauczyciele Zespołu Szkół w Koronowie to specjaliści z pasją, wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która z zaangażowaniem pełni swą misję oraz podąża z duchem czasu. Od kilku lat systematycznie współpracuje z p. Robertem Preus, pracownikiem CEN w Bydgoszczy, który szkoli nauczycieli w zakresie umiejętności informatycznych, medialnych oraz cyfrowych. 18 kwietnia 2018 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty dla nauczycieli pn. „Technologie mobilne w szkole”, w wyniku których, dzięki uprzejmości p. Roberta powstał film z cyklu Manneqiun Challenge. Możliwości technik mobilnych zaprezentowane przez prowadzącego szkolenie zaskoczyły wszystkich uczestników spotkania, zdobyta wiedza oraz umiejętności wzbogacą z pewnością warsztat pracy nauczycieli.

   

 • My także pomagamy

  My także pomagamy - Obrazek 1

 • Informujemy, że Niezwykły Dzień Otwarty

  w Zespole Szkół w Koronowie

  ul. Sobieskiego 16 odbędzie się 

  w sobotę 07 kwietnia 2018 r.

  od godz. 10.00 do 11.30.

  Wszystkich chętnych zapraszamy.

 • KIERMASZ WIELKANOCNY

  KIERMASZ WIELKANOCNY

   

   

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA

  KIERMASZ WIELKANOCNY

  26.03.2018 OD 10.00 DO 17.00

  DO "STAREJ RZEŹNI"

   

  Rodzice, nauczyciele i uczniowie

  Zespołu Szkół w Koronowie

  ul.Sobieskiego 16

 •                    - Obrazek 1

 • LAUREACI KONKURSU "STROIK-KOSZYCZEK WIELKANOCNY"

  LAUREACI KONKURSU "STROIK-KOSZYCZEK WIELKANOCNY"

  Zespół Szkół w Koronowie był organizatorem zewnętrznego konkursu plastycznego, skierowanego do uczniów szkoły podstawowej, branżowej i przysposabiającej do pracy. Tematem pracy był "STROIK- KOSZYCZEK WIELKANOCNY". Celem konkursu było przybliżenie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi, rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej i poczucia estetyki, promocja osób utalentowanych plastycznie, rozwijanie zdolności manualnych.

  LAUREACI:

  KLASA I-III SP

  I miejsce- Kamila Adamczyk, Przemysław Jankowski- ZSS w Karnowie

  II miejsce- Jakub Ziemkowski, Alicja Lewandowska, Paweł Żelaskiewicz, Piotr Żelaskiewicz-

  SOSW nr 2 w Grudziądzu ul.Kasprowicza 4

  III miejsce- Maciej Wojda- KPSOSW nr 2 w Bydgoszczy, ul.Akademicka 3

   

  KLASA IV-VII

  I miejsce- Martyna Oszczak, Anna Kamyk- ZSS w Karnowie

  II miejsce- Daniel Deręgowski- SOSW w Tucholi, ul.Piastowska 30

  III miejsce- Kamila Gromowska- KPSOSW w Bydgoszczy, ul.Akademicka 3

   

  SSPdP

  I miejsce- Paulina Lewandowska, Ewa Kędziorska, Anna Paradowska, Jakub Ziemkowski-

  SOSW nr 2 w Grudziądzu, ul. Kasprowicza 4

  II miejsce- Sławomir Pardela- KPSOSW w Bydgoszczy, ul. Akademicka 3

  III miejsce- Natalia Rymer- ZSS w Żninie, ul.Mickiewicza 32

   

  KLASY PONADGIMNAZJALNE

  I miejsce- Joanna Gabrychowicz, Dawid Zawadzki- ZSS w Karnowie

  II miejsce- Mateusz Milczyński, Krzysztof Lewczyk- ZSS w Karnowie

  III miejsce- Marcelina Punder, Paulina Wasielewska- KPSOSW w Bydgoszczy, ul.Akademicka 3

   

  Dziękujemy za udział w konkursie.

  Organizatorzy: Grażyna Filarska, Joanna Kujawa, Michalina Gaszak-Partyka

  Zapraszamy do albumu fotograficznego

 • TYDZIEŃ LOGOPEDYCZNY

  TYDZIEŃ LOGOPEDYCZNY

   

   

   

   

   

   

   

   

  6 marca każdego roku obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy. Również i nasza szkoła włączyła się w obchody tego święta. Od 12 do 16 marca 2018  zorganizowano Tydzień Logopedyczny. Każdego dnia nasi uczniowie zmagali się z różnymi zadaniami logopedycznymi: wykonywali plakaty- plastyczna interpretacja wierszy logopedycznych, pracowali nad pisemnymi zadaniami -"Zabawy słowem", których celem było rozwijanie kompetencji językowych, uczyli się czytania  i poprawnego wymawiana łamańców językowych oraz przedstawiali gestem i ruchem wybrane słowa i powiedzenia. W ostatnim dniu tygodnia odbyła się prezentacja multimedialna, kończąca Tydzień Logopedyczny. Prezentacji przyświecały słowa J. Słowackiego z poematu Beniowski " Chodzi mi o to, aby język giętki. Powiedział wszystko, co pomyśli głowa".
  Tematem przewodnim prezentacji była komunikacja, a dokładnie hasło tegorocznych obchodów Europejskiego Dnia Logopedy "Komunikowanie się nie tylko słowami..."
  W trakcie prezentacji uczniowie dowiedzieli się, gdzie może pracować logopeda, co ma wpływ na wszechstronny rozwój mowy, jakie ćwiczenia wspierają poprawną wymowę oraz w jaki sposób można się komunikować, kiedy brak jest mowy czynnej. Panie logopedki przedstawiły nam zasady działania tzw. Cyber oka, poznaliśmy kilka wyrazów i słów z j. migowego, gesty wyrażające potrzeby i słowa, system obrazków do komunikacji PCES, oraz aplikacje do komunikacji na urządzenia mobilne. Najwięcej śmiechu było, kiedy uczniowie i nauczyciele musieli poradzić sobie z szybkim wymawianiem łamańców językowych. Brawo! Wszyscy poradzili sobie śpiewająco!
  Punktem ostatnim było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. Wszystkie plakaty były naprawdę piękne - gratulujemy wszystkim klasom biorącym udział w konkursie.
  Za przygotowanie Tygodnia Logopedycznego dziękujemy Pani Joannie Cieślak i Pani Danucie Daczkowskiej.

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół w Koronowie
  ul. Sobieskiego 16
  86-010 Koronowo
 • 052-38-22-929

Galeria zdjęć