• TEATR MASKA

• 26 listopada gościliśmy w naszej szkole krakowski teatr profilaktyczny MASKA. Aktorzy przyjechali do nas z dwoma przedstawieniami. Dla młodszych uczniów spektakl "Na misiowych urodzinach najważniejsza jest rodzina", uczył dzieci, że ważniejsze od prezentów i dóbr materialnych są silne więzi rodzinne i przyjacielskie. Wartości te przekazane były w formie zabawnych dialogów i wspólnej zabawy. Dla starszych uczniów przedstawienie "Zaplątani w sieci" , przestrzegało przed niebezpieczeństawami związanymi z nadużywaniem nowych technologii. Kolejny już raz teatr MASKA zachwycił nas wszystkich. Na pewno zaprosimy ich ponownie. Dziękujemy

• WYCIECZKA DO KINA

• 22 listopada uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się do kina w Bydgoszczy na film pt. "Był sobie pies 2".

To wzruszająca historia o odważnym i lojalnym psie, który dba o szczęście swoich najbliższych!

Pies to podobno najlepszy przyjaciel człowieka. Historia z filmu “Był sobie pies 2” doskonale to potwierdza! Tutaj pieskie życie wcale nie jest pechowe, a pełne miłości i zabawy.

Pies Bailey, którego widzowie mieli okazję poznać już wcześniej, znowu ma do wykonania ważne zadanie. Miał okazję nauczyć się o ludziach bardzo dużo, wie już, że czasami potrafią oni wpaść w niezłe tarapaty. Tym razem Bailey ma zaopiekować się dorastającą Clarity, wnuczką jego przyjaciela. Ma ona niesłychany talent do pakowania się w przeróżne kłopoty! Kiedy wraz z mamą ma zamiar zamieszkać w dużym mieście, koniecznie trzeba mieć na nią oko. I oczywiście zadbać o jej szczęście! Czy i tym razem Bailey pokaże, na co go stać?

• ŻYWA LEKCJA PRZYRODY

• 21 listopada 2019 roku uczniowie naszej szkoły byli gośćmi Szkoły Podstawowej Nr 2 w Koronowie . Mieliśmy okazję brać udział w tzw. "żywej lekcji przyrody". Były to zajęcia poświęcone głównie owadom. Od dzisiaj każdy z nas wie, że należą one do bezkręgowców i mają trzy pary odnóży. Widzieliśmy patyczaki podobne do patyczka, straszyki, których pancerzyk przypomina korę drzewa oraz liściaki wyglądające jak liście. Dowiedzieliśmy się, że pancerzyki karaczanów są dodawane do chipsów. Niektórzy z nas podjęli szybką decyzję o ich niejedzeniu. Potem prowadzący przeszedł do następnej grupy czyli pajęczaków. Prezentował nam pająki ptaszniki. Pokazał nam również wylinkę pająka, to takie " za małe" ubranko, którego pająk już nie chce nosić. Ciekawe też były kameleony. Podobało nam się ich ubarwienie i oczy jak teleskopy. Widzieliśmy jak szybko wpałaszował larwy wyciągając swój długi język. Zajęcia bardzo nam się podobały. Było dużo wrażeń i emocji, zwłaszcza, kiedy mogliśmy dotykać żywe okazy. Niektórzy z nas nie bali się ani kameleona ani patyczaka.

B.Król

• AKCJA : "UWOLNIJ KSIĄŻKĘ!"

• Książka żyje ,gdy jest czytana! Umiera w chwili, kiedy odkładamy ją na półkę, gdzie leży zakurzona latami. Tak jednak być nie musi. Każdej książce możemy podarować kolejne życie. Wystarczy ją tylko uwolnić. W dniach 22.11- 06.12 przynieś do szkolnej biblioteki książkę, której już nie czytasz a my podarujemy jej kolejne życie, oddając ją w dobre ręce. Pamiętaj aby książka była w dobrym stanie, tj. czysta i niezniszczona.

• KINO W SYNAGODZE

• 14 listopada uczniowie naszej szkoły wybrali się do Centrum Kultury Synagoga na film pt. "Elf". Niemowlę Buddy podczas Świąt Bożego Narodzenia wchodzi do worka św.Mikołaja. Ten niczego nieświadomy zabiera go do nieba. Tam mały chłopiec uczy się jak być prawdziwym elfem. Gdy dorasta musi opuścić biegun północny dlatego postanawia odnaleźć swoją rodzinę. Film w świątecznym klimacie pozytywnie nastrił na te pochmurne dni. Dziękujemy.

• NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

• 13 listopada w naszej szkole odbył się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość poprowadziła  pani mgr Agnieszka Wajnert, która przypomniała dzieciom ważne fakty historyczne dotyczące odzyskania przez Polskę niepodległości. Apel wzbogacili również swoimi występami artystycznymi uczniowie.

• DNI OTWARTE DLA RODZICÓW

• 7 listopada 2019r., podczas Dnia Otwartego dla Rodziców, odbędzie się spotkanie wykładowe „WSPOŁCZESNE ZAGROZENIA DZIECI I MŁODZIEŻY- JAK ROZPOZNAWAĆ I RADZIĆ SOBIE Z UZALEŻNIENIEM”. Spotkanie poprowadzi Pan Paweł Szopiński z Pracowni Kreatywnej Edukacji i Terapii Tudus. Wszystkich Rodziców oraz Nauczycieli Naszej Szkoły serdecznie zapraszamy w tym dniu na godzinę 15:00.

• FILMOWE SPOTKANIE Z DUCHAMI W CK SYNAGOGA

• W dniu 30 października 2019 uczniowie naszej szkoły skorzystali z zaproszenia na film " Kacper" do Koronowskiej Synagogi. Carrigan Crittenden dziedziczy po ojcu stary zamek w Wipstaff, gdzie według legendy znajduje się skarb. Na miejscu okazuje się, że zamek jest nawiedzony przez duchy. Nie mogąc sobie z nimi dać rady, wynajmuje wysokiej klasy fachowca Harveya- pogromcę duchów. Doktor wrowadza się do zamku z córką, która zaprzyjaźnia się z najmłodszym duchem Kacprem.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.