• WYCIECZKA DO MYŚLĘCINKA

• W dniu 23.05.2019 roku uczniowie Zespołu Szkół zwiedzili Muzeum Wodociągów znajdujące się przy ulicy Gdańskiej 242 w Bydgoszczy. Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat działalności wodociągów w Polsce. Uczniowie zapoznali się z historią wodociągów w Polsce oraz sprzętem i akcesoriami wodociągowo-kanalizacyjnymi, począwszy od okresu staropolskiego , aż po czasy współczesne. Drugim miejscem naszego wyjazdu był pobyt w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku przy ulicy Gdańskiej 173 w Bydgoszczy. Na ponad 5 hektarach Zaginionego Świata – Parku Dinozaurów zwiedziliśmy ścieżkę edukacyjną wyposażoną w tablice informacyjne z których odczytaliśmy historię powstania życia na naszej planecie. Modele dinozaurów ustawione są w sposób ilustrujący wyjście stworzeń z wody i prezentujących ich przystosowanie do zamieszkania Ziemi. Na  koniec młodsze dzieci skorzystały z kolorowych karuzel i dmuchanego zamku. Starszym uczniom szybsze bicie serca zapewniła kolejka górska i rollercoaster, sięgający w najwyższym punkcie 15 metrów wysokości. Pełni wrażeń pod opieką pani Joanny Grochowskiej, Grażyny Talarek, Grażyny Filarskiej, Ewy Drozdowskiej, Celiny Rudnickiej, Joanny Szczęsnej, Anny Jastrzębskiej-Kowalczyk wróciliśmy do szkoły.